Archiwum

Archiwum „Barbarzyńcy” zawiera spisy treści, fragmenty i abstrakty wszystkich numerów. Niektóre teksty są umieszczone w PEŁNYCH WERSJACH. Po zapoznaniu się z numerem, można go również nabyć wysyłkowo w sprzedaży archiwalnej.

1 (20) 2014

Fot. Stanisław Barański

Oto najnowszy numer: 190 stron, ponad 70 ilustracji, po 9 artykułów naukowych i recenzji, a także 2 wywiady.

Tym razem proponujemy spojrzenie na kwestię lokalności, którą rozpatrujemy na wielu poziomach. Z jednej strony dotyczy ona strategii konceptualizowania rzeczywistości, z drugiej – wiąże się z podejmowaniem określonych działań w społeczności i przestrzeni. Jako pewna idea może wyrażać się w różnych sposobach rozumienia tradycji, powiązanej z kolekcjonerstwem albo wytwarzaniem produktów regionalnych, w określonej polityce kulturalnej wynikającej z działalności instytucji. Gdzie indziej kojarzy się z krzewieniem wiedzy o lokalnej historii, projektowaniem krajobrazu, formowaniem się „nowoplemion” albo aktywizmem miejskim. Może też łączyć się z wykorzystaniem narzędzi badawczych inspirowanych etnografią.

 

Plik PDF ma niecałe 22 MB. Klikając prawym przyciskiem myszy, możesz wybrać zapis pliku na Twoim dysku. Klikając lewym, pozwalasz otworzyć plik swojej przeglądarce.

Wstępniak

Dyskusje

Artykuły

Recenzje