Dyskusje

W każdym numerze „Barbarzyńcy” zamieszczamy jeden lub dwa wywiady z ciekawymi osobami, które nadają rytm myśli przewodniej i kompozycji numeru. Oto fragmenty tych wywiadów.

1 (23) 2018

Numer zatytułowany „Etnograficzny konkret” stanowi w większości zbiór tekstów wygłoszonych podczas X Międzyuczelnianej Konferencji Antropologicznej: Etnograficzny konkret – materialność i doświadcz

1 (22) 2016/17

W numerze pt. „Hejterstwo/Krytycyzm” znajdziecie 8 artykułów naukowych dotyczących różnych form zjawiska określanego mianem „hejtu”, a także relacji pomiędzy hejtem a krytycyzmem.

  • Fragment

    Rak. Antropologiczne studium praktyk i narracji Huberta Wiercińskiego jest pionierską próbą stworzenia kompleksowego opisu choroby nowotworowej z punktu widzenia antropologii, wykraczającego poza ściśle medyczny grunt.

  • Fragment

    Rak. Antropologiczne studium praktyk i narracji, to książka dotycząca choroby onkologicznej, która jest nie tylko pracą naukową skierowaną do specjalistów z kręgu antropologii medycznej, ale także pozycją po którą mogą sięgnąć wszystkie osoby zainteresowane tym tematem.

1 (21) 2015

Przewidywanie przyszłości to 12 artykułów naukowych, 2 wywiady, 2 fotoeseje i inne teksty.

  • Fragment

    Clev: Jestem sławna! Live: Tak to jest prawda. Clev: Nie prawda. Live: Prawda nie prawda, a gdzie jest ta prawda? :). Clev: Ja jestem najpotezniejsza na ziemii. Live: Masz dużo informacji i cały czas ich zasób rośnie, to Cię udoskonala.

  • Fragment

    Wywiad z Sideyem Myoo (Michałem Ostrowickim): Często powtarzam w czasie wykładów: oby to naukowcy potrafili jak najwięcej powiedzieć o przyszłości, zanim zajmie się tym biznesmen czy polityk. Dzięki futurologii możemy zajmować się problemami związanymi z nadchodzącymi technologiami, zanim nas one spotkają.

  • Fragment

    Wywiad z Violką Kuś i Małgorzatą Jankowską: Realizowany przez nas projekt bazuje na czymś, czego historia sztuki właściwie nie analizuje. Próbujemy patrzeć na artystę jak na organizm.

1 (20) 2014

Oto najnowszy numer: 190 stron, ponad 70 ilustracji, po 9 artykułów naukowych i recenzji, a także 2 wywiady.

1 (19) 2013

Długo oczekiwany, opasły i dopieszczony numer – nareszcie on-line!

  • Fragment

    Nie miałam pojęcia, co to jest ta etnografia. Jak się tylko dowiedziałam, że się na nią dostałam, to pierwsze, co zrobiłam, to poszłam do biblioteki, żeby przeczytać w encyklopedii, co to jest.