kulturadostepna.pl

Nowy portal  przygotowywany przez NCK, który ma ułatwić dotarcie do nadchodzących wydarzeń kulturalnych.

"Co miesiąc w Polsce ma miejsce ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł. Blisko połowa z nich jest darmowa. Dotarcie z informacją o nich ułatwi informacyjno-edukacyjny portal www.kulturadostepna.pl którego celem jest także upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce.

Portal kuIturadostepna.pl to przede wszystkim prosta w obsłudze wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Oprócz niej serwis zawiera listę ciekawych miejsc, zabytków i instytucji kultury oraz bazę linków do legalnych zasobów kultury on-line.

Serwis, przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury, ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców z informacją o darmowych bądź tanich (w cenie do 20 złotych) wydarzeniach kulturalnych. Dzięki filtrom można przeszukiwać wydarzenia pod kątem lokalizacji, daty rozpoczęcia, dostępności dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi.

Dzięki kulturadostępna.pl użytkownik zyska szybki dostęp do wydarzeń kulturalnych – zarówno w swojej okolicy, jak i w całym kraju"