„Wolne Muzeum na Wolnicy. Kolektyw Kazimierz” – finał!

W sobotę, 25 maja 2013 r., od godziny 11.00 do 18.00 zapraszamy dorosłych i dzieci do udziału w grze terenowej oraz wspólnego odpoczynku na placu Wolnica. Tego dnia podsumujemy kilkumiesięczny projekt „Wolne Muzeum na Wolnicy. Kolektyw Kazimierz”. Projekt finansowany jest przez Akademię Orange oraz realizowany w partnerstwie z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL. Finałowe przedsięwzięcie na placu Wolnica odbędzie się w ramach Tygodnia Akademii Orange.

 

Wszyscy, którzy przyjdą świętować z nami zakończenie projektu, będą mieli okazję do przyjrzenia się codziennemu życiu na Kazimierzu. Podwórkom, gdzie dziecięce zabawy jeszcze ciągle toczą się pod sznurami z suszącym się praniem. Sąsiadom, których można tu spotkać – sprzedawcom z Placu Nowego czy lokalnym rzemieślnikom. Uczestnicy gry spojrzą na codzienność Kazimierza także przez pryzmat współczesnej historii tego miejsca. Formularze do gry oraz instrukcje będzie można pobrać tego dnia do godziny 17:00 na specjalnym stoisku na placu Wolnica (Muzeum nie prowadzi wcześniejszej rejestracji).

 

Zapraszamy też do wspólnego piknikowania na placu Wolnica, gdzie oprócz karuzeli z mega-zabawkami inspirowanymi kolekcją Muzeum staną kolorowe ławy i stoliki do gry w serso, kamienie, jęgę czy hecele. Dzieci i dorosłych o konstruktorskim zacięciu zaprosimy do wypróbowania swoich sił w projektowaniu makiety placu – co zrobić, żeby stał się ciekawym i przyjemnym miejscem do spędzania czasu wolnego? Zaprezentujemy też galerię zdjęć powstałych w trakcie projektu.

 WSTĘP WOLNY

http://etnomuzeum.eu/Aktualnosci,580_wolne_muzeum_na_wolnicy_kolektyw_kazimierz_%E2%80%93_final.html